Çatak Tabiat Parkında Tabiat Yürüyüşü Yapıldı…

Nisan 20, 2018

Şube Müdürlüğümüz sorumluluk sahası içerisinde bulunan Çatak Tabiat Parkında Tabiat Turizmi Eylem Planı kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ nün 42. Turizm Haftası olması nedeniyle Şube Müdürlüğümüz, İl Özel idaresi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığında 19 Nisan 2018 tarihinde Tabiat Yürüyüşü ( Trekking) yapıldı.

Düzenlenen Tabiat Yürüyüşüne TEGV Gönüllüleri ve kamu kurum personeli katıldı. Çatak Tabiat Parkında başlayan tabiat yürüyüşü Köse Dağı sırtlarına kadar devam etti. Tabiat Yürüyüşü yaparken de piknik alanları etrafında, yol kenarlarına ve orman içine atılan tabiatta çözünmesi yıllar alabilen çeşitli hazır gıda ürün paketleri, içecek şişeleri, pet ve metal ambalaj atıkları gönüllüler tarafından poşetlenerek araçlara yüklenerek çevre temizliği yaptı.


Çevre, insan ve toplum için olumsuz sonuçlar doğuran, ülkemizin imajına zarar veren ve tabiat turizmini olumsuz etkileyen çevre kirliliği konusunda toplumda bilinç oluşturmak amacıyla yapılan bu anlamlı etkinlik Çatak Tabiat Parkı’ nda gönüllülerin aralarında yaptığı küçük spor müsabakası ile son buldu.